Activitati extrascolare
Concert de primavara 2017
Miercuri, 08 Martie 2017 18:57

Concert de primăvară 2017

Marţi, 7 martie 2017, ora 17, la sala Transilvania a avut loc Concertul de primăvară (concert şi vernisaj) organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalau, în parteneriat cu Primăria Municipiului Zalău şi Casa Municipală de Cultură Zalău.

Membrii Consiliului Şcolar al Elevilor au oferit mărţişoare confecţionate de elevii şcolii noastre sub îndrumarea atent[ a dascălilor noştri inimoşi.

Sa ne cinstim istoria 24 ianuarie
Luni, 23 Ianuarie 2017 19:39

Să ne cinstim istoria 24 ianuarie

La Liceul de Artă “Ioan Sima” Zalău s-a desfășurat activitatea Să ne cinstim istoria patriei - 24 ianuarie”, aceasta fiind apreciată de colectivul de profesori, învăţători și elevi ai şcolii nostre, dar şi de părinţii prezenţi.

La activitate a participat pentru prima dată Fanfara Școlii, coordonată de profesorii Câmpean Paul, Tăut Daniel și Popovici Emil. De asemenea, au fost prezenți și copiii grădinițelor partenere: Grădinița „Căsuța cu povești” și Grădinița Nr. 8. Fanfara a prezentat un moment artistic în care am ascultat atât Hora Unirii, cât și Trecea fanfara militară, aducându-ne aminte de perioada când astfel de momente erau atât de prezente în viața comunității.

LA MULȚI ANI ROMÂNIA!

Concert de Craciun 2016
Luni, 12 Decembrie 2016 22:26

Concert de Craciun 2016

Va invitam miercuri, 21 decembrie 2016, ora 17, sala Transilvania, la concertul de Craciun organizat de Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau, in parteneriat cu Primaria Municipiului Zalau si Casa Municipala de CULTURA Zalau.

Citeşte mai mult... [Concert de Craciun 2016]

Colind din suflet pentru suflet concert caritabil de colinde
Luni, 28 Noiembrie 2016 19:51

Colind din suflet, pentru suflet - concert caritabil de colinde

Va asteptam la concertul cartabil de colinde „Colind din suflet, pentru suflet”, editia a IV-a, organizat de Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” Zalau, Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau, Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Salaj si Casa de Cultura a Sindicatelor Zalau. Intrarea se va face pe baza de invitatie.

Citeşte mai mult... [Colind din suflet pentru suflet concert caritabil de colinde]

Concert de Craciun 2015
Miercuri, 02 Decembrie 2015 18:38

Concert de Craciun 2015

Va asteptam cu drag marti, 15 decembrie 2015, ora 17, Sala Transilvania, la Concertul de Craciun organizat de Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau si Casa Municipala de Cultura Zalau.

Citeşte mai mult... [Concert de Craciun 2015]

Colind din suflet pentru suflet concert caritabil
Marţi, 01 Decembrie 2015 19:50

Colind din suflet, pentru suflet - concert caritabil

Va asteptam joi, 10 decembrie 2015, ora 17, la Casa de Cultura a Sindicatelor Zalau, la concertul cartabil de colinde „Colind din suflet, pentru suflet”, editia a III-a, organizat de Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” Zalau, Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau, Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Salaj, Casa de Cultura a Sindicatelor Zalau si Episcopia Salajului.

Intrarea se va face pe baza de invitatie.

Citeşte mai mult... [Colind din suflet pentru suflet concert caritabil]

Ziua nationala antitutun
Sâmbătă, 22 Noiembrie 2014 01:24

Ziua nationala antitutun

In 17 noiembrie 2014, ziua nationala antitutun, s-au impartit fluturasi cu reprezentati de la cercul Bios, elevi din clasa a VI-a B: Milas Diana, Ciortea Paul, Barsan Miriam, Sabou Diana, Taut Alexandra.

Alegeri CJE Salaj
Luni, 17 Noiembrie 2014 00:00

Alegeri CJE Salaj

Miercuri, 12 noiembrie 2014, am fost gazde pentru ceremonia oficiala de incheiere a mandatului 2013-2014 a Consiliului Judetean al Elevilor (CJE) Salaj. A fost o intalnire placuta si productiva. S-a prezentat raportul de activitate al structurii pe anul precedent si s-a ales noua conducere a CJE Salaj, fiind votati candidatii pentru posturile de presedinte, vicepresedinte, secretar si presedintii pentru cele sase departamente.

Noua conducere a Consiliului Judetean al Elevilor Salaj este formata din:

· Denisa Ligia Matei, de la Colegiul National “Silvania” – presedinte;

· Iacob Alexandra, de la Liceul de Arta “Ioan Sima” – vicepresedinte;

· Manu Vlaic, de la Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” – secretar;

· Man Eduard de la Colegiul National “Simion Barnutiu” – Avocatul Elevului;

· Souca Paula, de la Liceul Tehnologic “Liviu Rebreanu”- Departamentul de sport si programe de tineret;

· Horvat Catalin, Liceul Teoretic “Ion Agarbiceanu”- Departamentul de formare si educatie nonformala;

· Ardelean Dragos, Liceul Tehnologic “Liviu Reabreanu”- Departamentul de comunicare si PR;

· Lupse Cristian, de la Colegiul National “Silvania”- Departamentul de concursuri scolare si extrascolare;

· Dana Dragan de la Liceul Teoretic „Gheorghe Sincai”- Departamentul de cultura, educatie si programe scolare.

Alegeri Consiliul Judetean al Elevilor- http://www.magazinsalajean.ro/invatamant/consiliul-judetean-al-elevilor-si-a-ales-noua-conducere-2.html

Activitati octombrie 2014
Marţi, 11 Noiembrie 2014 00:00

Activitati octombrie 2014

Vizita la tribunal

Haloween

Flashmob

Ziua Portilor Deschise la Tribunalul Judetean Salaj
Marţi, 04 Noiembrie 2014 01:37

Ziua portilor deschise la Tribunalul Judetean Salaj

Nu am ezitat sa participam de Ziua Portilor Deschise la Tribunalul Judetean Salaj cu 45 de elevi  din clasele a V-a B, a VII-a B, a VIII-a B.

Flashmob lupta impotriva traficului de persoane
Vineri, 24 Octombrie 2014 00:30

Flashmob - lupta impotriva traficului de persoane

An de an elevi si cadre didactice participa la evenimentul organizat de CJRAE – Flashmob – lupta impotriva traficului de persoane.