Regulament Concurs Viva la Musica 2018

Regulament Concurs „Viva la Musica” 2018

Concursul naţional de interpretare vocal-instrumentală "Viva la Musica", aflat la cea de-a XX-a ediţie, este organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău şi se adresează elevilor din clasele I-XII de la şcolile şi liceele de artă din ţară şi străinătate. Menţionăm că acest concurs este inclus în Calendarul activităţilor regionale şi interjudeţene 2018, fără finanţare M.E.N., ANEXĂ nr. 24986/2/22.01.2018, poziţia 938.

Regulament - Concursul Naţional „VIVA LA MUSICA” 2018

Acord de parteneriat - Concursul Naţional "VIVA LA MUSICA" 2018

Anunt organizare licitatie

ANUNŢURI LICITAŢII

Anunţ licitaţie – închiriere teren, amplasare rulotă produse de panificaţie

Anunţ licitaţie închiriere sală sport

Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău

Str. Aleea Torentului, nr. 9

Informaţii suplimentare se pot solicita la tel. 0260-610201

Rezultate concurs Viva la Musica 2017

Concursul Naţional ,,VIVA LA MUSICA”

Ediţia a XIX-a, Zalău, 12 mai 2017

Rezultate/premii – pe secţiuni:

Pian – clasele I-IV, V-XII

Vioară – clasele I-IV

Vioară – clasele V-VII

Vioară – clasele VIII-XII

Corzi grave

Suflători

Canto şi instrumente populare

Pictură

Scoala altfel 2017

ŞCOALA ALTFEL 2017

Programul activităţilor educative extracurriculare şi extraşcolare "Să ştii mai multe, să fii mai bun!"

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2017

Concursul Naţional ,,VIVA LA MUSICA”

Ediţia a XIX-a, Zalău, 12 mai 2017

PROGRAMAREA INTRĂRII ÎN CONCURS:

Ordinea intrării în concurs "VIVA LA MUSICA" 2017 - pe secţiuni

Mult succes tuturor!

Regulament Concurs Viva la Musica 2017

Regulament Concurs „Viva la Musica” 2017

Regulament - Concursul Naţional „VIVA LA MUSICA” 2017

Concursul organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” se adresează elevilor din clasele I-XII de la şcolile şi liceele de artă din ţară şi străinătate.

Concert de primavara 2017

Concert de primăvară 2017

Marţi, 7 martie 2017, ora 17, la sala Transilvania a avut loc Concertul de primăvară (concert şi vernisaj) organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalau, în parteneriat cu Primăria Municipiului Zalău şi Casa Municipală de Cultură Zalău.

Membrii Consiliului Şcolar al Elevilor au oferit mărţişoare confecţionate de elevii şcolii noastre sub îndrumarea atent[ a dascălilor noştri inimoşi.

Sa ne cinstim istoria 24 ianuarie

Să ne cinstim istoria 24 ianuarie

La Liceul de Artă “Ioan Sima” Zalău s-a desfășurat activitatea Să ne cinstim istoria patriei - 24 ianuarie”, aceasta fiind apreciată de colectivul de profesori, învăţători și elevi ai şcolii nostre, dar şi de părinţii prezenţi.

La activitate a participat pentru prima dată Fanfara Școlii, coordonată de profesorii Câmpean Paul, Tăut Daniel și Popovici Emil. De asemenea, au fost prezenți și copiii grădinițelor partenere: Grădinița „Căsuța cu povești” și Grădinița Nr. 8. Fanfara a prezentat un moment artistic în care am ascultat atât Hora Unirii, cât și Trecea fanfara militară, aducându-ne aminte de perioada când astfel de momente erau atât de prezente în viața comunității.

LA MULȚI ANI ROMÂNIA!

Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor

Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor

Când se aud clinchetele de clopoței alături de glasurile cristaline ale copiilor, se vestește că au sosit colindătorii. Colindătorii s-au pregătit cu colinde autentice, românești pentru a încânta sufletul ascultătorilor în cadrul proiectului județean de parteneriat educațional ”Colind din suflet pentru suflet”, din cadrul Stategiei Naționale de Acțiune Comunitară-SNAC.

Citeşte mai mult... [Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor]

Concert de Craciun 2016

Concert de Craciun 2016

Va invitam miercuri, 21 decembrie 2016, ora 17, sala Transilvania, la concertul de Craciun organizat de Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau, in parteneriat cu Primaria Municipiului Zalau si Casa Municipala de CULTURA Zalau.

Citeşte mai mult... [Concert de Craciun 2016]

Colind din suflet pentru suflet concert caritabil de colinde

Colind din suflet, pentru suflet - concert caritabil de colinde

Va asteptam la concertul cartabil de colinde „Colind din suflet, pentru suflet”, editia a IV-a, organizat de Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu” Zalau, Liceul de Arta „Ioan Sima” Zalau, Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Salaj si Casa de Cultura a Sindicatelor Zalau. Intrarea se va face pe baza de invitatie.

Citeşte mai mult... [Colind din suflet pentru suflet concert caritabil de colinde]