1 decembrie Ziua Nationala a Romaniei

1 decembrie, Ziua Na?ional? a Romniei

Momente emo?ionante pentru orice suflet de romn cu ocazia Zilei Na?ionale a Romniei. 1 Decembrie, zi de nchinare, zi n care gndurile noastre se ndreapt? spre to?i aceia care s-au jertfit, de-a lungul veacurilor, pentru acest p?mnt.

Acest eveniment a fost s?rb?torit ?i de c?tre Liceul de Art? Ioan Sima Zal?u. Copii, tineri ?i adul?i au celebrat ROMNIA. La eveniment au participat juc?tori ai echipei ACS Volei Municipal Zal?u: Pa?can ?erban, Somoi Paul, Darlaczi Ovidiu, Gavriz George, Sinkkonen Sauli ?i Duroaia Dan. Tr?im patriotismul ?i la meciul echipei de volei, smb?t?, 30 noiembrie 2019. Succes!

... 101 ani de la Marea Unire! La mul?i ani, romni! La mul?i ani, Romnia!

...toat? Romnia s? fie liber?, toat? na?ia romn? s? alc?tuiasc? un singur stat, un singur popor de fra?i Nu uita?i c? numai cnd vom fi un singur trup, precum suntem ?i un singur suflet, vom fi liberi. Bra?ele noastre v? sunt deschise, deschide?i-ne ?i pe ale voastre, veni?i spre noi, precum venim spre voi, veni?i s? form?m o singura na?ie, o singur? Romnie, care va fi att de tn?r?, mare ?i puternic?, nct Europa toat? va recunoa?te. (Dimitrie Bolintineanu)

Gradinita muzicala 2019-2020

Gr?dini?a muzical? 2019-2020

V? a?tept?m cu drag la activitatea noastr? gratuit? Gr?dini?a muzical? pentru a p?trunde ntr-o lume magic?, de poveste cu ?apte note muzicale, n armonia culturii generale.

Unde?

... la Liceul de Art? Ioan Sima Zal?u.

Cnd?

... n fiecare zi de miercuri, ora 16.30.

ntr-o puternic? echip? ?i frumoas? colaborare vom reu?i s? i ncuraj?m pe micii n?zdr?vani, dezvoltndu-le aptitudinile muzicale, personalitatea ?i calit??ile intelectuale, sociale ?i emo?ionale.

Ne juc?m, cnt?m, nv???m, zmbim!

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2019

Concursul de Interpetare Vocal-Instrumental? "VIVALAMUSICA"

Edi?ia a XXI-a, 10 mai 2019,Zal?u

Festivitateadedeschidere va avea locvineri, 10 mai 2019, ora 08.30, n sala festiv? a Liceului de Art? "Ioan Sima" Zal?u.

ORDINEA INTR?RII N CONCURS PE SEC?IUNI:

Pian clasele I-IV

Pian clasele V-XII

Vioar?

Corzi grave

Sufl?tori

Canto ?i instrumente populare

GALA LAUREA?ILOR se va desf??ura vineri, 10 mai 2019, ora 18.00, n sala de spectacole din Cl?direa Transilvania.

Regulament Concurs Viva la Musica 2019

Regulament Concurs Viva la Musica 2019

Concursul de Interpretare Vocal-Instrumental? ,,Viva la Musica, aflat la cea de-a XXI-a edi?ie, organizat de Liceul de Art? Ioan Sima Zal?u, se adreseaz? tinerelor talente din domeniul interpret?rii muzicale din ?ar? ?i str?in?tate ?i ofer? copiilor ?i tinerilor cu vrste ntre 6 ?i 19 ani, care studiaz? muzica instrumental? ?i vocal?, posibilitatea exprim?rii lor artistice. Concursul se afl? n Calendarul Activit??ilor Educative Na?ionale - pozi?ia 87.

Regulament - Concursul Na?ional VIVA LA MUSICA 2019

Acord de parteneriat - Concursul Na?ional "VIVA LA MUSICA" 2019

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2018

Edi?ia a XX-a, Zal?u, 11 mai 2018

PROGRAMAREA INTR?RII N CONCURS:

Ordinea intr?rii n concurs "VIVALA MUSICA" 2018 - pe sec?iuni

Regulament Concurs Viva la Musica 2018

Regulament Concurs Viva la Musica 2018

Concursul na?ional de interpretare vocal-instrumental? "Viva la Musica", aflat la cea de-a XX-a edi?ie, este organizat de Liceul de Art? Ioan Sima Zal?u ?i se adreseaz? elevilor din clasele I-XII de la ?colile ?i liceele de art? din ?ar? ?i str?in?tate. Men?ion?m c? acest concurs este inclus n Calendarul activit??ilor regionale ?i interjude?ene 2018, f?r? finan?are M.E.N., ANEX? nr. 24986/2/22.01.2018, pozi?ia 938.

Regulament - Concursul Na?ional VIVA LA MUSICA 2018

Acord de parteneriat - Concursul Na?ional "VIVA LA MUSICA" 2018

Rezultate concurs Viva la Musica 2017

Edi?ia a XIX-a, Zal?u,12 mai 2017

Rezultate/premii pe sec?iuni:

Pian clasele I-IV, V-XII

Vioar? clasele I-IV

Vioar? clasele V-VII

Vioar? clasele VIII-XII

Corzi grave

Sufl?tori

Canto ?i instrumente populare

Pictur?

Scoala altfel 2017

?COALA ALTFEL 2017

Programul activit??ilor educative extracurriculare ?i extra?colare "S? ?tii mai multe, s? fii mai bun!"

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2017

Edi?ia a XIX-a, Zal?u, 12 mai 2017

PROGRAMAREA INTR?RII N CONCURS:

Ordinea intr?rii n concurs "VIVALA MUSICA" 2017 - pe sec?iuni

Regulament Concurs Viva la Musica 2017

Regulament Concurs Viva la Musica 2017

Regulament - Concursul Na?ional VIVA LA MUSICA 2017

Concursul organizat de Liceul de Art? Ioan Sima se adreseaz? elevilor din clasele I-XII de la ?colile ?i liceele de art? din ?ar? ?i str?in?tate.

Concert de primavara 2017

Concert de prim?var? 2017

Mar?i, 7 martie 2017, ora 17, la sala Transilvania a avut locConcertul de prim?var? (concert ?i vernisaj) organizat de Liceul de Art? Ioan Sima Zalau, n parteneriat cu Prim?ria Municipiului Zal?u ?i Casa Municipal? de Cultur? Zal?u.

Membrii Consiliului ?colar al Elevilor au oferit m?r?i?oare confec?ionate de elevii ?colii noastre sub ndrumarea atent[ a dasc?lilor no?tri inimo?i.

Warning: Illegal string offset 'active' in /home4/rlic0639/public_html/templates/themza_j15_40/html/pagination.php on line 130