Sa ne cinstim istoria 24 ianuarie

S? ne cinstim istoria 24 ianuarie

La Liceul de Art? 的oan Sima Zal?u s-a desf??urat activitatea S? ne cinstim istoria patriei - 24 ianuarie, aceasta fiind apreciat? de colectivul de profesori, nv???tori ?i elevi ai ?colii nostre, dar ?i de p?rin?ii prezen?i.

La activitate a participat pentru prima dat? Fanfara ?colii, coordonat? de profesorii C穃pean Paul, T?ut Daniel ?i Popovici Emil. De asemenea, au fost prezen?i ?i copiii gr?dini?elor partenere: Gr?dini?a Г?su?a cu pove?ti ?i Gr?dini?a Nr. 8. Fanfara a prezentat un moment artistic n care am ascultat at穰 Hora Unirii, c穰 ?i Trecea fanfara militar?, aduc穗du-ne aminte de perioada c穗d astfel de momente erau at穰 de prezente n via?a comunit??ii.

LA MUL?I ANI ROMツNIA!

Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor

Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor

C穗d se aud clinchetele de clopo?ei al?turi de glasurile cristaline ale copiilor, se veste?te c? au sosit colind?torii. Colind?torii s-au preg?tit cu colinde autentice, rom穗e?ti pentru a nc穗ta sufletul ascult?torilor n cadrul proiectului jude?ean de parteneriat educa?ional 任olind din suflet pentru suflet, din cadrul Stategiei Na?ionale de Ac?iune Comunitar?-SNAC.

Citeナ殳e mai mult... [Colindul copiilor pentru sufletul oamenilor]

Concert de Craciun 2016

Concert de Craciun 2016

Va invitam miercuri, 21 decembrie 2016, ora 17, sala Transilvania, la concertul de Craciun organizat de Liceul de Arta Иoan Sima Zalau, in parteneriat cu Primaria Municipiului Zalau si Casa Municipala de CULTURA Zalau.

Citeナ殳e mai mult... [Concert de Craciun 2016]

Colind din suflet pentru suflet concert caritabil de colinde

Colind din suflet, pentru suflet - concert caritabil de colinde

Va asteptam la concertul cartabil de colinde Гolind din suflet, pentru suflet, editia a IV-a, organizat de Scoala Gimnaziala Мihai Eminescu Zalau, Liceul de Arta Иoan Sima Zalau, Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Salaj si Casa de Cultura a Sindicatelor Zalau. Intrarea se va face pe baza de invitatie.

Citeナ殳e mai mult... [Colind din suflet pentru suflet concert caritabil de colinde]

Activitatea gratuita Micul pictor 2016-2017

Activitatea gratuita - Micul pictor 2016-2017

Liceul de Arta 的oan Sima Zalau organizeaza in anul scolar 2016-2017 activitatea MICUL PICTOR.

Citeナ殳e mai mult... [Activitatea gratuita Micul pictor 2016-2017]

Activitatea gratuita Gradinita muzicala 2016-2017

Activitatea gratuita - Gradinita muzicala 2016-2017

Liceul de Arta 的oan Sima Zalau organizeaza in anul scolar 2016-2017 activitatea gratuita GRADINITA MUZICALA. Aici este locul unde prichindeii dvs. (4-5 ani) pot sa cante, sa invete, sa se joace si sa se distreze deopotriva. Asteptam cu drag parintii si copiii la scoala noastra pentru a intra in lumea fascinanta a muzicii.

Muzica este emotie ... binedispune, dezvolta creativitatea ?i inteligenta, imbunatateste memoria, creste randamentul concentrarii si incurajeaza munca in echipa.

Citeナ殳e mai mult... [Activitatea gratuita Gradinita muzicala 2016-2017]

Festivitatea de deschidere a anului scolar 2016-2017

Festivitatea de deschidere a anului scolar 2016-2017

Sunteti preg?ti?i? ホncepe ?coala ... un nou nceput ... de poveste!

Festivitatea de deschidere a noului an ?colar 2016-2017 va avea loc luni, 12 septembrie 2016, ora 9, la Liceul de Art? 的oan Sima Zal?u.

Mult succes, s?n?tate, putere creatoare ?i realiz?ri frumoase!

Rezultate concurs Viva la Musica 2016

Concursul Na?ional ,,VIVA LA MUSICA

Edi?ia a XVIII-a, Zal?u,13 mai 2016

Rezultate/premii pe sec?iuni:

Pian clasele I-IV, V-XII

Vioar? clasele I-V

Vioar? clasele VI-XII

Corzi grave

Sufl?tori

Canto ?i instrumente populare

Pictur?

Felicit?ri tuturor!

Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2016

Concursul Na?ional ХIVA LA MUSICA,

Edi?ia a XVIII-a,13 mai 2016, Zal?u

PROGRAMAREA INTR?RII ホN CONCURS pe sec?iuni:

Pian clasele I-IV

Pian clasele V-XII

Vioar? clasele I-V

Vioar? clasele VI-XII

Corzi grave

Sufl?tori

Canto ?i instrumente populare

Mult succes tuturor!

Regulament Concursul National Viva la Musica Zalau 2016

Regulament Concursul National Viva la Musica Zalau 2016

Concursul Na?ional 天iva la musica organizat de Liceul de Art? Иoan Sima Zal?u se adreseaz? elevilor din clasele I-XII de la ?colile ?i liceele de art? din ?ar? ?i str?in?tate.

SEC?IUNEA MUZIC? (pian, vioar?, corzi grave, instrumente de suflat ?i percu?ie, canto clasic, muzic? vocal? tradi?ional? rom穗easc? ?i instrumente populare)

SEC?IUNEA PICTUR? (tema: Muzica. Culoarea ?i sunetul.)

Concursul Na?ional 天IVA LA MUSICA, aflat la cea de a XVIII-a edi?ie, este inclus n CAER 2016, aprobat de MENC? - nr. 25981/28.01.2016, pozi?ia nr. 1453.

V? a?tept?m cu drag!

Vezi Regulamentul pentru Concursul Na?ional ХIVA LA MUSICA, Edi?ia a XVIII-a, mai 2016, Zal?u

Concert de Craciun 2015

Concert de Craciun 2015

Va asteptam cu drag marti, 15 decembrie 2015, ora 17, Sala Transilvania, la Concertul de Craciun organizat de Liceul de Arta Иoan Sima Zalau si Casa Municipala de Cultura Zalau.

Citeナ殳e mai mult... [Concert de Craciun 2015]

« テ始ceputAnterior1234567UrmトフorSfテ「rナ殃t »