forex trading logo '

Evenimente
Castigatori la concursul Salajul interactiv
Scris de mihaiela lazar   

Castigatori la concursul Salajul interactiv

Proiectul „Salajul interactiv” s-a derulat in perioada martie 2014 – mai 2015, fiind adresat tinerilor elevi (gimmaziu si liceu) din toate scolie si liceele salajene. Evident, am luat parte la acest proiect, avand participanti in toate cele 6 arii de explorare propuse de proiect:

· traditii orale – legende şi poveşti locale etc.;

· istorie şi patrimoniu artistic – arhitectura locala, biserici, castele, conace, cetati, ruine romane;

· sarbatori, evenimente, traditii, meşteşuguri locale, port popular etc.;

· ocupatii traditionale şi economia locala azi;

· geografie şi mediu natural;

· gastronomia locala.

Contributiile elevilor au fost evaluate de catre comisii alcatuite din experti ai Inspectoratului Şcolar Judetean Salaj, Muzeului Judetean de Istorie şi Arta Zalau, TenarisSilcotub şi A.D.I. Salaj Plus.

Am obtinut urmatoarele rezultate:

Categoria Participanti Individual clasele IX-XII:

Premiul II – 1 Mp4 player (Kiss Andreea)

Premiul III – 1 rucsac (Pop Andreea)

 
Activitati iunie 2015
Scris de mihaiela lazar   

Activitati iunie 2015

Concursul national de consiliere scolara prin art-terapie „Exprima-te liber!”

- faza pe scoala

- faza judeteana, 27 – 28 mai 2015

Premiul al II-lea-Talos Darius, Chis Ionut, Ciul Ioana, Pop Andreea

- faza nationala – participare + excursia organizata pentru elevii participanti la Exprima-te liber-faza nationala: Muzeul de Istorie - Gradina Botanica-Stamba.


Alege viata! Fii independent

 
Rezultate concurs Viva la Musica 2015
Scris de mihaiela lazar   

Concursul Național de Interpretare Vocal - Instrumentală ,,VIVA LA MUSICA”

Ediţia a XVII-a, Zalău, 7-8 mai 2015


Rezultate/premii – pe secţiuni:


Pian


Vioară


Corzi grave


Suflători


Canto popular, canto clasic şi instrumente populare



Felicitări tuturor!

 

 
Ordinea intrarii in concurs Viva la musica 2015
Scris de mihaiela lazar   

Concursul de Interpretare Vocal - Instrumentală ,,VIVA LA MUSICA”

Ediţia a XVII-a, Zalău, 7-8 mai 2015, Zalău


PROGRAMAREA INTRĂRII ÎN CONCURS pe secțiuni:


Pian – clasele I-IV


Pian – clasele V-XII


Vioară – clasele I-IV


Vioară – clasele V-XII


Corzi grave


Suflători


Canto și instrumente populare


Mult succes tuturor!

 
Regulament Concurs Viva la Musica 2015
Scris de mihaiela lazar   

Regulament Concurs Viva la Musica Zalau 2015

 

Concursul de Interpretare Vocal-Instrumentală organizat de Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău se adresează elevilor din clasele I-XII de la şcolile şi liceele de artă din ţară şi străinătate.

 

Menționăm că acest concurs este inclus în calendarul activităților educative regionale și interjudețene 2015, CAERI, nr. 31504/03.03.2015. Îl puteți regăsi menționat la poziția 1244.

 

Vă așteptăm cu drag!

 

Vezi Regulamentul pentru Concursul Național de Interpretare Vocal-Instrumentală „VIVA LA MUSICA”, Ediţia a XVII-a, 7-8 mai 2015, Zalău

 

 
Premii olimpiada nationala de interpretare instrumentala etapa zonala Zalau 2015
Scris de mihaiela lazar   

PREMII

 

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală

Clasele III - VIII, Etapa INTERJUDEȚEANĂ

Zalău 27 februarie – 01. 03. 2015

 

PIAN

 

 

VIOARĂ

 

CORZI  GRAVE

 

  

INSTRUMENTE DE SUFLAT DE LEMN, ALAMĂ ȘI PERCUȚIE

 

 

 

 
Premii instrumente de suflat de lemn alama si percutie olimpiada nationala de interpretare instrumentala etapa zonala Zalau 2015
Scris de mihaiela lazar   

PREMII

 

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală

Clasele III - VIII, Etapa INTERJUDEȚEANĂ

Zalău 27 februarie – 01. 03. 2015

 

INSTRUMENTE DE SUFLAT DE LEMN, ALAMĂ ȘI PERCUŢIE

 

Nr.

crt.

Numele şi prenume elevului

Unitatea şcolară

Clasa

Instrumentul

Premiul

1.

Szollosi Rusz Helga

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

IV

Flaut

III

2.

Netotea Saşa Giulia

Liceul de Arte Baia Mare

V

Flaut

III

3.

Cociş Vagner Cristian

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

VI

Flaut

-

4.

Vari Iris Laura

Liceul de Arte Baia Mare

VI

Flaut

II

5.

Blidar Amalia

Liceul de Arte Baia Mare

VII

Flaut

-

6.

Borbíró Tímea

Liceul de Arte Oradea

VII

Flaut

I

7.

Jakabffy Boroka    

Liceul de Arte Oradea

VII

Flaut

-

8.

Kocsis Erika

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VII

Flaut

-

9.

Astalâş Lorena

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Flaut

I

10.

Jeler Bogdan

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Flaut

II

11.

Oprean Miruna Cristina

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

VIII

Flaut

M

12.

Kiss Alexander Theodor

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

III

Oboi

M

13.

Corcheş Petra

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

V

Oboi

III

14.

Sabo Ioana Florina

Liceul de Arte Baia Mare

VI

Oboi

II

15.

Gădălean Emanuel Călin

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

VII

Oboi

-

16.

Oriold Adam

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Oboi

I

17.

Braneac Georgiana Nikola

Liceul de Artă ,,Ioan Sima” Zalău

V

Clarinet

III

18.

Guia Tudor

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VI

Clarinet

M

19.

Toie Alex Octavian Ioan

Liceul de Arte Oradea

VII

Clarinet

I

20.

Duda Răzvan Tudor

Liceul de Arte Baia Mare

VIII

Clarinet

I

21.

Jiman Alin

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Clarinet

III

22.

Poduţ Cristian

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Clarinet

II

23.

Nagy Norbert Andrei

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Clarinet

I

24.

Paşca Paul Marian

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Fagot

II

25.

Goiţi Philip Timotei

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

Trompetă

I

26.

Văsar Horaţiu Samuel

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VII

Corn

I

27.

Mureşan Iosif

Liceul de Arte Baia Mare

VIII

Corn

II

28.

Palko Kondrat Alpar

Şcoala Gim. ,,A. Bena” Cluj-Napoca

VI

Trombon

III

29.

Antonie Sarah

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VII

Trombon

I

30.

Macovici Şerban

Liceul de Arte Baia Mare

VIII

Tubă alto

II

31.

Petean Maribel

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

V

Percuţie

II

32.

Boldor Dacian

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VI

Percuţie

III

33.

Flueraş Dan

Colegiul de Muzică,,S. Toduţă” Cluj-Napoca

VII

Percuţie

I

 

 

 
Premii vioara olimpiada nationala de interpretare instrumentala etapa zonala Zalau 2015
Scris de mihaiela lazar   

PREMII

 

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală

Clasele III - VIII, Etapa INTERJUDEȚEANĂ

Zalău 27 februarie – 01. 03. 2015

 

VIOARĂ

 

 

Nr.

crt.

Numele şi

prenume elevului

Unitatea şcolară

Clasa

Premiul

1.      

Herman Yanira

Şcoala Gimnazială de Arte Sighetu Marmaţiei

III

III

2.      

Marincaş Alexandru

Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău

III

III

3.      

Pocol Andrei

Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău

III

II

4.      

Bodnar Bianca

Şcoala Gimnazială de Arte Sighetu Marmaţiei

IV

M

5.      

Cârlejan Estera

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

IV

-

6.      

Costin Albert

Liceul de Arte Oradea

IV

III

7.      

Drăgan Petra

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

IV

II

8.      

Gîngă Ioana

Liceul de Arte Oradea

IV

I

9.      

Lazăr Daniel

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

IV

I

10.  

Maxim Maya

Liceul de Arte Baia Mare

IV

III

11.  

Pora-Lazăr Evelyn

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

IV

III

12.  

Şiclovan Rareş-Daniel

Şcoala Gim. de Muzică „A. Bena” Cluj-Napoca

IV

III

13.  

Buşecan Maria

Liceul de Arte Baia Mare

V

II

14.  

Lăpuşte Marta

Şcoala Gim. de Muzică „A. Bena” Cluj-Napoca

V

II

15.  

Rusu Thais-Mălina

Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare

V

I

16.  

Şomotiuc Dina

Liceul de Arte Baia Mare

V

-

17.  

Dunca Ioana

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

VI

III

18.  

Fekete Tekla

Şcoala Gim. de Muzică „A. Bena” Cluj-Napoca

VI

M

19.  

Florescu Iulia-Tereza

Şcoala Gim. de Muzică „A. Bena” Cluj-Napoca

VI

II

20.  

Gheţa Andreea

Liceul de Arte Baia Mare

VI

II

21.  

From Covaci Lucian

Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare

VII

I

22.  

Silaghi Sabina

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

VII

I

23.  

Stoica Darius

Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău

VII

I

24.  

Opre Teodora

Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare

VIII

M

25.  

Shikh Sleman Ahmad

Colegiul de Muzică „S. Toduţă” Cluj-Napoca

VIII

II

 

 

 

 
Premii pian olimpiada nationala de interpretare instrumentala etapa zonala Zalau 2015
Scris de mihaiela lazar   

PREMII

 

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală

Clasele III - VIII, Etapa INTERJUDEȚEANĂ

Zalău 27 februarie – 01. 03. 2015

 

 

PIAN

Nr.

crt.

Numele şi prenume elevului

Clasa

Unitatea şcolară

Premiul

1.      

Conea Iulia

III

Liceul de Arte Baia Mare

-

2.      

Ghile Alice

III

Liceul de Artă “I.Sima” Zalău

II

3.      

Struczuj Evelin Zsuzsa

III

Liceul de Arte “A.Popp” Satu Mare

III

4.      

Litan Anda

IV

Liceul de Arte Baia Mare

III

5.      

Lup David Paul

IV

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

I

6.      

Nagy Elisabeta

IV

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

II

7.      

Ştefănescu Diana-Nadir

IV

Şcoala Gimnazială de Arte Sighetu Marmaţiei

Absent

8.      

Arpaş Antonia

V

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

II

9.      

Ilisz Dominik Augustin

V

Liceul de Arte Oradea

I

10.  

Mezei Theodore Mihai

V

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

I

11.  

Miclăuş Alexandra

V

Liceul de Arte Baia Mare

-

12.  

Simionuc Maria

V

Liceul de Arte “A.Popp” Satu Mare

III

13.  

Spătaru Cosmin-Aurelian

V

Şcoala Gimnazială de Arte Sighetu Marmaţiei

M

14.  

Ţimerman Graţian Nicolae

V

Liceul de Arte “A.Popp” Satu Mare

-

15.  

Leluţiu Oana-Alexandra

VI

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

III

16.  

Rus Arca Maria

VI

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

II

17.  

Solomon Bob Raul David

VI

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

III

18.  

Voropciuc Maria Izabela

VI

Liceul de Arte “A.Popp” Satu Mare

I

19.  

Brânzei Alexandru Matei

VII

Liceul de Arte Baia Mare

II

20.  

Catona Abel Emanuel

VII

Liceul de Arte Oradea

M

21.  

Gavrucza Nagy Pál

VII

Liceul de Arte Oradea

-

22.  

Ghiţ Manuela

VII

Liceul de Arte Baia Mare

III

23.  

Petrişor Alex Daniel

VII

Liceul de Arte Baia Mare

-

24.  

Tămășan Daria-Ioana

VII

Şcoala Gimnazială de Muzică „A.Bena” Cluj-Napoca

M

25.  

Ţârc Raluca Sânziana

VII

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

I

26.  

Aurori Sarissa

VIII

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

II

27.  

Borz Andra

VII

Colegiul de Muzică “S.Toduţă” Cluj-Napoca

I

28.  

Marian Dariana

VIII

Liceul de Arte Baia Mare

III

 
Premii corzi grave olimpiada nationala de interpretare instrumentala etapa zonala Zalau 2015
Scris de mihaiela lazar   

PREMII

 

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală

Clasele III - VIII, Etapa INTERJUDEȚEANĂ

Zalău 27 februarie – 01. 03. 2015

 

CORZI  GRAVE

 

Nr.

crt.

Numele si prenumele

elevului

Unitatea şcolară

Clasa

Premiu

1.       

Kasabian Kamilla Tereza

Şcoala Gim. de Muzică „A. Bena” Cluj-Napoca

VII

    M

2.       

Zirbo Laura – Mihaela

Şcoala Gim. de Muzică „A. Bena” Cluj-Napoca

VII

    III

3.       

Vălean Raul

Colegiul de Muzică „S. Toduță” Cluj – Napoca

III

    II

4.       

Maksay Gergo

Colegiul de Muzică „S.Toduță” Cluj – Napoca

IV

    II

5.       

Budulac David

Şcoala Gim.de Muzică „A. Bena” Cluj – Napoca

V

    III

6.       

Câmpean Vlad

Colegiul de Muzică „S.Toduță” Cluj – Napoca

VI

     I

7.       

Sekaci Jan

Colegiul de Muzică „S.Toduță” Cluj – Napoca

VII

     I

8.       

Lup Adrian

Colegiul de Muzică „S. Toduță” Cluj – Napoca

VIII

     I

9.       

Soma Dàvid - Kacsò

Colegiul de Muzică „S. Toduță” Cluj – Napoca

VIII

    II

10.   

Maier Alexandru

Colegiul de Muzică „S.Toduță” Cluj – Napoca

VII

    II

11.   

Mureșan Ioana- Catinca  

Colegiul de Muzică „S. Toduță” Cluj – Napoca

VIII

     I

12.   

Szabo Bence

Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău

III

    III

13.   

Pop Tătăran Adrian

Liceul de Arte Baia Mare

IV

    III

14.   

Giurgiu Alessio

Colegiul de Muzică „S. Toduță” Cluj – Napoca

V

     I

15.   

Borbe Lavinia

Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău

VII

    M

 

 

 

 
Olimpiada Nationala de Interpretare Instrumentala etapa zonala Zalau 2015 programare
Scris de mihaiela lazar   

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală

Clasele III-VIII

Etapa zonală

Zalău 27.02 – 01.03.2015

 

PROGRAMAREA INTRĂRII ÎN CONCURS

Citeşte mai mult... [Olimpiada Nationala de Interpretare Instrumentala etapa zonala Zalau 2015 programare]
 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/rlic0639/public_html/templates/themza_j15_40/html/pagination.php on line 130
« ÎnceputAnterior123456UrmătorSfârşit »

Pagina 3 din 6


@ 2013, Liceul de Arta "Ioan Sima" Zalau, site realizat si administrat de profesor vioara Lazar Mihaiela