Premii corzi grave olimpiada nationala de interpretare instrumentala etapa zonala Zalau 2015

PREMII

Etapa zonală

Zalău 27.02 – 01.03.2015

PROGRAMAREA INTRĂRII ÎN CONCURS

Citeşte mai mult... [Olimpiada Nationala de Interpretare Instrumentala etapa zonala Zalau 2015 programare]

Securitatea alimentatiei tema pentru Saptamana Educatiei Globale 2014

Securitatea alimentatiei - tema pentru Saptamana Educatiei Globale 2014

Saptamana Educatiei Globale 2014 a avut ca tema "Securitatea alimentatiei". Multumim pentru implicarea deosebita a d-nei nutritionist Lucaci Crina.

Saptamana fructelor si legumelor

Saptamana fructelor si legumelor

Deja a devenit o obisnuita sa participam la campania sociala de sprijnire a copiilor si familiilor aflate in dificultate – “Saptamana legumelor si a fructelor donate”. Aceasta reprezinta o actiune organizata in cadrul Strategei Nationale de Actiune Comunitara (SNAC) in scopul de sensibilizare a elevilor si profesorilor cu privire la situatia dificila in care se afla familiile, implicit copiii, afectati de lipsa de alimente.

Traim impreuna si suntem responsabili ... Sa daruim cu drag si bucurie din roadele toamnei! Bunatatea, generozitatea si solidaritatea vor fi recompensate pe masura! Daruieste si vei dobandi mai mult!

Ziua nationala antitutun

Ziua nationala antitutun

In 17 noiembrie 2014, ziua nationala antitutun, s-au impartit fluturasi cu reprezentati de la cercul Bios, elevi din clasa a VI-a B: Milas Diana, Ciortea Paul, Barsan Miriam, Sabou Diana, Taut Alexandra.

Alegeri CJE Salaj

Alegeri CJE Salaj

Miercuri, 12 noiembrie 2014, am fost gazde pentru ceremonia oficiala de incheiere a mandatului 2013-2014 a Consiliului Judetean al Elevilor (CJE) Salaj. A fost o intalnire placuta si productiva. S-a prezentat raportul de activitate al structurii pe anul precedent si s-a ales noua conducere a CJE Salaj, fiind votati candidatii pentru posturile de presedinte, vicepresedinte, secretar si presedintii pentru cele sase departamente.

Noua conducere a Consiliului Judetean al Elevilor Salaj este formata din:

· Denisa Ligia Matei, de la Colegiul National “Silvania” – presedinte;

· Iacob Alexandra, de la Liceul de Arta “Ioan Sima” – vicepresedinte;

· Manu Vlaic, de la Colegiul Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” – secretar;

· Man Eduard de la Colegiul National “Simion Barnutiu” – Avocatul Elevului;

· Souca Paula, de la Liceul Tehnologic “Liviu Rebreanu”- Departamentul de sport si programe de tineret;

· Horvat Catalin, Liceul Teoretic “Ion Agarbiceanu”- Departamentul de formare si educatie nonformala;

· Ardelean Dragos, Liceul Tehnologic “Liviu Reabreanu”- Departamentul de comunicare si PR;

· Lupse Cristian, de la Colegiul National “Silvania”- Departamentul de concursuri scolare si extrascolare;

· Dana Dragan de la Liceul Teoretic „Gheorghe Sincai”- Departamentul de cultura, educatie si programe scolare.

Alegeri Consiliul Judetean al Elevilor- http://www.magazinsalajean.ro/invatamant/consiliul-judetean-al-elevilor-si-a-ales-noua-conducere-2.html

Activitati octombrie 2014

Activitati octombrie 2014

Vizita la tribunal

Haloween

Flashmob

Ziua Portilor Deschise la Tribunalul Judetean Salaj

Ziua portilor deschise la Tribunalul Judetean Salaj

Nu am ezitat sa participam de Ziua Portilor Deschise la Tribunalul Judetean Salaj cu 45 de elevi  din clasele a V-a B, a VII-a B, a VIII-a B.

Flashmob lupta impotriva traficului de persoane

Flashmob - lupta impotriva traficului de persoane

An de an elevi si cadre didactice participa la evenimentul organizat de CJRAE – Flashmob – lupta impotriva traficului de persoane.

Saptamana Mobilitatii Europene 2014

Saptamana Mobilitatii Europene 2014

De la evenimentul derulat in cadrul Saptamanii Mobilitatii Europene 2014 nu au putut lipsi elevii scolii noastre. Felicitari participantilor la concursul de biciclete si in mod special elevului Mesesan Ionut din clasa a VIII-a A pentru obtinerea premiului III.

De asemenea, felicitari participantilor la concursul de desene pe asfalt.

Activitatile au fost organizate de catre Primaria Municipiului Zalau in parteneriat cu Centrul Regional de Protectie a Mediului, Agentia de Mediu Salaj si scoli din judetul Salaj.

Program Gradinita muzicala 2014 2015

Program Gradinita muzicala 2014-2015

Liceul de Arta “Ioan Sima” organizeaza in anul scolar 2014-2015 un program muzical special pentru copiii de grupa mijlocie si mare – GRADINITA MUZICALA. Aici este locul unde prichindeii pot sa cante, sa invete, sa se joace si sa se distreze deopotriva. Asteptam cu drag parintii si copiii la scoala noastra pentru a intra in lumea fascinanta a muzicii. Mentionam ca activitatea este GRATUITA si se desfasoara in fiecare zi de miercuri de la ora 17, etaj I, sala 22.

Detalii suplimentare puteti afla de la secretariatul liceului, telefon: 0260-610201.

Ne pregatim pentru scoala!

Va asteptam cu drag!

AFIS